Calendario

Diciembre. 2015
LunMarMierJueVierSabDom
 << <Sep 2017> >>
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Anuncio

¿Quién está en línea?

Miembro: 0
Visitante: 1

rss Sindicación

Archivos

Anuncio de los artículos posteados en: Diciembre. 2015

18 Dic 2015 
İyi bir boşanma avukatı düşüncelerinizi anlamalıdır. Boşanma davası süreci oldukça zor bir süreçtir. O yüzden süreç boyunca size destek olabilecek bir avukat bulmanız gereklidir. Öyleyse uzman bir boşanma avukatını nasıl bulabilirsiniz? Ayrıca davanız çekişmeli mi yoksa anlaşmalı mı olacak?

Aynı zamanda boşanma davası nasıl açılır buna da dokunalım. Boşanma davaları iki tarzda açılabilir. Eğer eşler evliliği sonlandırma hususunda anlaşırsa aile mahkemesine başvuru yapmaları durumunda anlaşmalı şekilde boşanabilirler. Anlaşmalı olarak boşanmanın gerçekleşmesi için evliliğin en az bir sene sürmüş olmasıgerekir. Eğer evlilik bir seneden kısa devam etmiş ise eşler anlaşmalı biçimde evliliği sonlandırmak amacıyla müracaat edemezler. Bu halde çekişmeli tarzda başvuruda bulunmak durumundadırlar. Anlaşmalı şekilde evliliği sonlandırmak için mahkemeye bir anlaşmalı boşanma protokolü sunmaları gereklidir. Bu mutabakat metninin bir avukat mesleği icra eden biri vasıtasıyla düzenlenmesi faydalı olacaktır. Bunun ardından taraflar aile mahkemesine çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini beyan etmelidirler. Çekişmeli şekilde evliliği bitirmek için bir boşanma sebebine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu evliliğe son verme sebebinin haklı olması gerekmektedir. bunun yanında evliliği bitirme sebebinin ispatlanması lazımdır. Boşanma davasında davacı iddiasını her çeşit delille ispatlayabilir. Örneğin telefon kayıtları delil olarak ileri sürülebilir. Çekişmeli ayrılma davası baya uzun sürebilmektedir. Dava süresini hızlandırmak için bir avukattan yardım istenmelidir.

Boşanma Avukatları kelimesi hiç bir zaman aklımıza güzel düşünceler getirmez. Bunun nedeni tecrübelerimiz olabilir mi? Avukatlık yapan hukukçuların neredeyse tamamı toplumu daha iyi hale getirmek amacıyla seçmemiştir avukatlığı. Bir çok boşanma avukatı , boşanma avukatı olmaya parasal nedenler nedeniyle başlamıştır. Bundan dolayı Ankarada boşanma avukatınızı seçerken iyi düşünmelisiniz.

Haddinden fazla avukat var. En İyi avukatı nasıl seçeceğim? Boşanma avukatınızı seçerken en güzel yol tavsiyelerdir. Diğer bir seçenek ise internetten detaylı bir araştırma yapmaktır. Eğer bu yola karar verdiyseniz bulduğunuz boşanma avukatlarını öneren siteler de aynı yolla bulabilirsiniz.
13 Dic 2015 
Ankarada hukukçular fazlaca mevcuttur. Ama iyi bir avukat elde etmeniz ancak çok iyi bir arayis sayesinde olabilir. Çünkü bazi hukukçulara güven duyabilmek hiç kolay degildir.Avukatlik meslegini icra edenler temel düzeyde bosanma davasi alaninda deneyim kazanmis avukatlar,icra davalarinda deneyim kazanmis avukatlar,ceza hukuku avukatlari ve bilisim avukatlari olarak ayrilabilir. Lakin hukuk alaninda baska uzmanlik alanlari da bulunur.Bosanma davalari alaninda uzman avukatlar örnek olarak verirsek bosanmayla ilgili fazla sayida kanun maddesini ögrenmek yükümlülügündedirler.Buna ilaveten fazla iyi bir avukat bulmanizda yeterli degildir. Avukatin ayrica alaninda bilirkisi konumunda bulunmasi da katidir. Üzerinde durdugum seyi avukatin geçmisteki girdigi davalardan anlamaniz mümkündür. "Ankara Iyi Bosanma Avukati" googleda çokça aranan bir kelimedir. Bunun yaninda "en iyi bilisim avukati ankara" kelime gurubu da çokça aranan kelimelerdir.

Türkiyede özellikle en çok basvurulan davalardan biri olan bosanma davalari Ankara avukatlari vasitasiyla son derece iyi bir tarzda yürütülmektedir. Müvekkillerinin bosanma sürecini gerek maddi gerek de manevi sekilde en karli biçimde sonlandirmalarini imkanli kilan bosanma avukatlari özellikle çekismeli bosanma davalarinda bosanmakta olan çiftler arasinda bir anlasma alani gerçeklestirmek için ugrasmaktadirlar. Bu sebeple eger kocanizla nizasiz bir tarzda bosanamiyorsaniz, kati bir sekilde bosanma konusunda uzman bir hukukçunun yardimlari ile bosanma davasi sürecinizi bitirmelisiniz.
Günümüzde en çok karsilasilan davalar bilisim hukuku davalaridir. Bunun sonucu olarak bilisim suçlarinda deneyimli avukatlara ihtiyaç büyümüstür. Lakin deneyimli bir bilisim hukuku avukati bulmak çok çaba gerektirir. Çünkü bilisim suçu avukati sayisi çok azdir.

Bosanma davalari iki biçimde açilabilmektedir. Eger taraflar bosanma hususunda anlasirsa hakime basvurmalari durumunda anlasmali olarak ayrilabilirler. Anlasmali olarak evliligi sonlandirabilmenin gerçeklesmesi için evlilik hayatinin en az bir yil devam etmis olmasigereklidir. Eger evlilik bir yildan daha az sürmüs ise esler anlasmali sekilde ayrilmak için müracaat edemezler. Bu durumda çekismeli sekilde müracaat etmek durumundadirlar. Anlasmali sekilde bosanabilmek için aile mahkemesine bir anlasmali bosanma protokolü vermeleri gerekmektedir. Bu protokolün bir avukat meslegi icra eden biri araciligiyla meydana getirilmesi iyi olacaktir. Bunun ardindan taraflar mahkemeye çikmali ve anlasmali bosanma metnini kabul ettiklerini beyan etmelidirler. Çekismeli biçimde evlilige son vermek için bir bosanma nedenine ihtiyaç bulunmaktadir. Bu evlilige son verme nedeninin hakim tarafindan kabul edilebilir olmasi gerekir. Ayrica evliligi bitirme sebebinin ispatlanmasi gerekmektedir. Bosanma davasinda davaci bosanma nedenlerini her türlü kanitla kanitlayabilir. Örnegin tanik kanit olarak kullanilabilir. Çekismeli ayrilma davasi baya uzun sürebilmektedir. Davayi kisaltmak için bir hukukçudan yardim istenmelidir.
13 Dic 2015 
¡Felicidades !¡ la creación de tu blog es un éxito !

Para poder acceder a las diversas opciones de tu Blog, conéctate pulsando el link «conexión»:

Conéctate con el nombre de usuario: Admin y tu contraseña (él que elegiste durante la creación del blog).
Una vez conectado, una barra de herramientas se colocará automáticamente encima de la página que te permite acceder al panel de administración.
Admin · 5 vistas · 1 comentario
Categorías: Primera categoría