Calendario

Diciembre. 2015
LunMarMierJueVierSabDom
 << <Sep 2017> >>
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Anuncio

¿Quién está en línea?

Miembro: 0
Visitante: 1

rss Sindicación

Archivos

Anuncio de los artículos posteados el: 18/12/2015

18 Dic 2015 
İyi bir boşanma avukatı düşüncelerinizi anlamalıdır. Boşanma davası süreci oldukça zor bir süreçtir. O yüzden süreç boyunca size destek olabilecek bir avukat bulmanız gereklidir. Öyleyse uzman bir boşanma avukatını nasıl bulabilirsiniz? Ayrıca davanız çekişmeli mi yoksa anlaşmalı mı olacak?

Aynı zamanda boşanma davası nasıl açılır buna da dokunalım. Boşanma davaları iki tarzda açılabilir. Eğer eşler evliliği sonlandırma hususunda anlaşırsa aile mahkemesine başvuru yapmaları durumunda anlaşmalı şekilde boşanabilirler. Anlaşmalı olarak boşanmanın gerçekleşmesi için evliliğin en az bir sene sürmüş olmasıgerekir. Eğer evlilik bir seneden kısa devam etmiş ise eşler anlaşmalı biçimde evliliği sonlandırmak amacıyla müracaat edemezler. Bu halde çekişmeli tarzda başvuruda bulunmak durumundadırlar. Anlaşmalı şekilde evliliği sonlandırmak için mahkemeye bir anlaşmalı boşanma protokolü sunmaları gereklidir. Bu mutabakat metninin bir avukat mesleği icra eden biri vasıtasıyla düzenlenmesi faydalı olacaktır. Bunun ardından taraflar aile mahkemesine çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini beyan etmelidirler. Çekişmeli şekilde evliliği bitirmek için bir boşanma sebebine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu evliliğe son verme sebebinin haklı olması gerekmektedir. bunun yanında evliliği bitirme sebebinin ispatlanması lazımdır. Boşanma davasında davacı iddiasını her çeşit delille ispatlayabilir. Örneğin telefon kayıtları delil olarak ileri sürülebilir. Çekişmeli ayrılma davası baya uzun sürebilmektedir. Dava süresini hızlandırmak için bir avukattan yardım istenmelidir.

Boşanma Avukatları kelimesi hiç bir zaman aklımıza güzel düşünceler getirmez. Bunun nedeni tecrübelerimiz olabilir mi? Avukatlık yapan hukukçuların neredeyse tamamı toplumu daha iyi hale getirmek amacıyla seçmemiştir avukatlığı. Bir çok boşanma avukatı , boşanma avukatı olmaya parasal nedenler nedeniyle başlamıştır. Bundan dolayı Ankarada boşanma avukatınızı seçerken iyi düşünmelisiniz.

Haddinden fazla avukat var. En İyi avukatı nasıl seçeceğim? Boşanma avukatınızı seçerken en güzel yol tavsiyelerdir. Diğer bir seçenek ise internetten detaylı bir araştırma yapmaktır. Eğer bu yola karar verdiyseniz bulduğunuz boşanma avukatlarını öneren siteler de aynı yolla bulabilirsiniz.